Wycieczka uczniów klas 0-III do Drozdowa

Dnia 12 czerwca 2014 roku uczniowie klas 0-III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Drozdowa. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wycieczki.

Emilia Ramatowska finalistką Wojewodzkiego Konkursu Historycznego w roku szkolnym 2013/2014

Emilia Ramatowska, uczennica klasy VI-ej została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. To duży sukces dla Emilii i dla naszej szkoły. Tylko jednego punktu zabrakło jej, żeby zostać laureatką. Emilia jest bardzo dobrą uczennicą. Osiąga wysokie wyniki w nauce. Ma również zainteresowania historyczne. Systematyczna praca uczennicy pod kierunkiem nauczyciela historii – p. Arkadiusza Balazego zaowocowała sukcesem. Etap konkursu odbył się w Białymstoku. Gratulujemy i życzymy również kolejnych sukcesów na polu historycznym w gimnazjum.

opracował: mgr Arkadiusz Bałazy

Stroiki na stół wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe prace związane ze Świętami Wielkanocnymi. Poniżej znajduje się link do zdjęć stroików.

Zdjęcia stroików

OTWARCIE PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W RAKOWIE – BOGINIACH

14 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej w Rakowie - Boginiach miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw. Plac został sfinansowany ze środków unijnych. Na uroczystość przybyli: pracownicy Urzędu Gminy Piątnica – p. Dariusz Wojewoda i p. Magdalena Jabłońska, jak również radny p. Romuald Gorlewicz. Wójt Gminy Piątnica – p. Edward Lada, z uwagi na swoje obowiązki nie mógł uczestniczyć w uroczystości. Cześć artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej. Uczniowie klas młodszych śpiewali piosenki, zaś klas starszych mówili wiersze. Można było sobie zrobić zdjęcie z maskotka z firmy Mrówka, która reprezentował p. Podbielski. Następnie zaproszeni goście i cala społeczność szkolna udali się na plac przed budynkiem szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z naszej szkoły.

opracował: mgr Arkadiusz Bałazy

Fotorelacja z Uroczystości Otwarcia Placu Zabaw

,,Kanapkowe zdjęcia"

Poniżej prezentujemy wierszyk napisany przez uczniów klasy II i III naszej szkoły zachęcający do zdrowego odżywiania się.

Kanapki bogate w nabiał i warzywa
każdy z nas spożywa.
Zdrowe kanapki jemy i dlatego się śmiejemy.
Są w nich witaminy
i dzięki nim mamy świetne miny.
Dużo siły i zdrowia mamy,
więc łatwo się nie poddamy.
Odżywiamy się dobrze,
nie damy się kobrze!
Kto je dużo fast-foodów,
niech nie oczekuje cudów.
Będzie miał wielki brzuch
i trudno mu będzie zrobić jakiś ruch.
Więc zdrowo się odżywiaj
i kolorowe kanapki spożywaj!!!

Załączamy również zdjęcia naszych uczniów z przygotowanymi przez nich kanapkami.

Czerwony Kapturek

Poniżej prezentujemy zdjęcia z przedstawienia teatralnego pt.:"Czerwony Kapturek" przygotowanego przez uczniów klasy II i III dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. Po spektaklu chętne dzieci mogły na chwilę wcielić się w wybrane postaci. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy świetnie się bawili. Natomiast zdjęcia w bibliotece są zaproszeniem do jej odwiedzenia i zachętą do czytania książek.

Pinokio

Poniższe zdjęcie przedstawia klasę czwartą z kukiełkami wykonanymi na potrzeby przedstawienia fragmentów lektury pt.: "Pinokio"

Choinka Noworoczna

Dnia 11 stycznia 2014 roku odbyła się w naszej szkole choinka szkolna.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ,,Choinki"

Jasełka

20 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili ,,Jasełka Bożonarodzeniowie". Nad realizacją przedstawienia czuwali: p. Jolanta Uczyńska i ksiądz Robert Czeladko. Jasełka bardzo podobały się wszystkim zebranym: uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wykonawcy zostali wielokrotnie nagrodzeni w pełni zasłużonymi brawami.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z ,,Jasełek"

Ogłoszenie

Jasełka oraz spotkanie opłatkowe w naszej szkole odbędzie się dnia 20 grudnia o godzinie 11.30

Choinka noworoczna odbędzie się dnia 11 stycznia w godzinach 16.00 - 20.00

Dzień Papieski

,,Nie ma lepszego od Jana Pawła II"

Ta znana piosenka, oryginalnie śpiewana przez Magdę Anioł, była główną siłą tegorocznego apelu poświeconego powołaniu na tron Piotrowy Papieża Polaka.

Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

10 października gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Ksiądz Biskup spotkał się z uczniami, rodzicami, nauczycielami i pracownikami obsługi naszej szkoły. Przybył ze słowem do każdej z tych grup.

3 października 2013 r.

Wycieczka do miejsca pamięci w Jeziorku

Serdeczne podziękowania należą się Pani Beacie Runo za to, że w tak doskonały sposób opowiedziała uczniom naszej szkoły o tym, co kryje cmentarz leśny w Jeziorku. Nawet najmłodsi słuchali z wielkim zaciekawieniem. Uczniowie naszej szkoły odgarnęli z grobów jesienne liście i opadłe igiełki, zapalili znicze i złożyli kwiaty.